Uważajmy na oszczerstwa

Szanowni Elblążanie

Po raz kolejny potwierdził się fakt, że treści zamieszczane na portalu elblag24.pl dotyczące mnie i mojej rodziny są nieprawdziwe i naruszają moje dobra osobiste.

Publikacje te przekraczają granice dozwolonej krytyki, a ich celem jest zdyskredytowanie mnie w oczach mieszkańców. Dodatkowo redaktor portalu łamie prawo prasowe i od wielu miesięcy nie zamieszcza wysyłanych przeze mnie sprostowań.

W tej sytuacji zostałem zmuszony do wystąpienia przeciwko redaktorowi naczelnemu i wydawcy portalu na drogę sądową, by bronić swojego dobrego imienia oraz mojej rodziny.

Pragnę ponadto zauważyć, że Sebastian Bona-Kuchejda, współwydawca wskazanego portalu, podejmował już działania niezgodne z prawem tj. pomawiał inne osoby, za co został skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Wcześniej był też wielokrotnie karany za inne przestępstwa, m.in. za przywłaszczenie pieniędzy zebranych na nieuleczalnie chorego chłopca z Elbląga.

W ostatnich dniach Sebastian Bona-Kuchejda został dwukrotnie skazany w trybie wyborczym, za kolejne pomówienia. Sąd uznał, że działał w sposób przemyślany i z premedytacją, sprzeniewierzając się zasadom dziennikarskiej rzetelności i obiektywizmu.

Na tym jednak nie koniec. W związku z kłamliwą publikacją jaka ukazała się pod koniec października, w której redakcja elblag24.pl pomawia mnie o bycie rozwodnikiem, ponownie skierowałem sprawę do sądu w trybie wyborczym.

Szanowni Elblążanie, nie dajmy się omamić kłamcom, którzy prowadzą brudną, cyniczną kampanię wyborczą.

Jerzy Wilk, Prezydent Elbląga

 

IMG_6081 IMG_6083

1 Comment

  • Dorota Dodano 3 Listopad 2014 14:05

    Panie prezydencie nie tylko Pana opluto w tej śmiesznej internetowej gazecie. Dla zdobycia sensacji kłamią i manipulują faktami oraz ludźmi. Brak rzetelności, brak bezstronności, a wszystko dla utrzymania się na „powierzchni”. Uczciwość to obce słowo dla redaktorów tej gazety.
    Serdecznie pozdrawiam i kibicuję Panu choć jestem z poza rejonu.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *