Okręg 2 – kandydaci do Rady Miejskiej

 

Jako reprezentanci okręgu drugiego w Radzie Miejskiej:

  1. Doprowadzimy do budowy ronda na zbiegu ulic Legionów i Piłsudskiego. Wjazd z ul .Legionów na ul. Piłsudskiego stał się dla kierowców koszmarem. Uważamy, że w tym miejscu potrzebne jest rondo. Dołożymy wszelkich starań, aby stało się to jak najszybciej.
  2. Przywrócimy Bażantarni jej dawną świetność. Las komunalny Bażantarnia jest chlubą naszego miasta. Powódź w ubiegłym roku dokonała wielu zniszczeń, które nie zostały usunięte. Rewitalizacja Bażantarni to dla nas priorytet nr 1.
  3. Przeprowadzimy termomodernizację SP 11.  Szkoła podstawowa nr 11 jest największą szkołą w okręgu nr 2. Od lat nie może doczekać się termomodernizacji. Zrobimy wszystko, aby to zadanie zostało wykonane w najbliższym czasie.
  4. Utworzymy Centrum Nauki dla dzieci i młodzieży w Elbląskim Parku Technologicznym.  Doprowadzimy do budowy obwodnicy północnej Elbląga w celu zapewnienia komunikacji Modrzewiny i portu z trasą S7.  .

Janusz Hajdukowski – wykształcenie wyższe magisterskie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Radny Rady Miejskiej pięciu kadencji. Z zawodu zarządca nieruchomości. Doprowadził do obniżenia czynszów w mieszkaniach ZBK. Nadzorował terminowe zakończenie inwestycji drogowych w mieście. “Nasze miasto potrzebuje przede wszystkim nowych, stabilnych miejsc pracy. Sam przez wiele lat byłem przedsiębiorcą. Wiem, co zrobić, by Elbląg był miastem atrakcyjnym dla inwestorów.”

Jolanta Janowska – mężatka, dwoje dorosłych dzieci. Wykształcenie wyższe magisterskie, absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Ponadto studia z resocjalizacji i oligofrenopedagogiki. Od 32 lat pracuje jako pedagog specjalny. Radna Rady Miejskiej od 2013r. W kadencji 2014/18 przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. „Moją dewizą życiową jest Prawda, Dobro, Skuteczność. Podejmuję skuteczne działania na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców naszego Miasta. Dla dobra wspólnego potrafię pracować ponad podziałami”.

Waldemar Jerzy Tatarski – lat 61, urodzony w Elblągu, córka – Dagmara, wnuczek – Cezary. Moja dewiza: „TO ELBLĄŻANIE SĄ NA I MIEJSCU”. Działacz społeczny i sportowy. Wychowawca młodzieży. Wiceprezes Zarządu ds. marketingu i promocji boksu KSW „Tygrys” Elbląg. Członek Rady Nadzorczej SM „Nad Jarem” w Elblągu. Ławnik w Rejonowym Sądzie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu. Będę popierał zrównoważoną politykę: pro-społeczną, pro-rodzinną, pro-rozwojową, pro-przedsiębiorczą Władz Naszego Miasta – Elbląga!

Wiljan Ireneusz Frieske. Jestem Elblążaninem z serca i urodzenia. Jestem: Współzałożycielem Stowarzyszenia Nowy Elbląg, człowiekiem szczęśliwym, ojcem dwójki dzieci (syn – Jakub nawigator na okręcie wojennym, córka – Rita tłumacz polsko – chiński w Hongkongu). Mieszkam i posiadam gospodarstwo rolne w dzielnicy Próchnik. Jestem otwarty na nowe wyzwania, kreatywny, komunikatywny, spontaniczny. Posiadam wizję rozwoju perfekcyjnych dzielnic Elbląga. Potrafię słuchać, działać i współpracować. Będę dążył do rewitalizacji drogi pieszo-rowerowej Elbląg – Próchnik – Rubno (dawny poligon).

Ewa Kaczmarska – Położna Oddziałowa Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Miejskiego w Elblągu. Od 31 lat jestem położną i pracuję z kobietami, którym zawsze służę pomocą i dobrą radą. Bliskie mi są problemy kobiet i to właśnie nimi chciałabym się zajmować w Radzie Miasta Elbląg. W naszym mieście należy w końcu uporządkować rynek  usług medycznych, głównie chodzi mi o działalność obu Szpitali Miejskich. Od urodzenia mieszkam w Elblągu i zależy mi na rozwoju miasta, zarówno gospodarczym jak też  urbanistycznym.

Michał Rutkowski – lat 24, Elblążanin, lokalny przedsiębiorca. Student psychologii w biznesie na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Koordynator Młodej Prawicy w Elblągu, przewodniczący elbląskich struktur Stowarzyszenia Republikańskiego. Wierzę, że głos młodego pokolenia nie zostanie pominięty.

Ewa Borkowska-Nauczyciel z 33-letnim stażem. Magister wczesnej edukacji. Mężatka, matka dwóch dorosłych synów. Członek Solidarności nauczycielskiej. Rodowita elblążanka. Po raz pierwszy kandyduję do Rady Miasta. Chcę wnieść realne działania na rzecz naszego miasta