Okręg 1 – kandydaci do Rady Miejskiej

Jako reprezentanci okręgu pierwszego w Radzie Miejskiej:

  1. Podejmiemy działania w celu budowy obwodnicy północnej Elbląga, która przy rozwoju portu morskiego i Modrzewiny, będzie niezbędna do zapewnienia komunikacji z trasą S7.
  2. Rozpoczniemy proces budowy osiedlowych placów zabaw oraz stref ogólnodostępnych stref aktywności dla seniorów.
  3. Zaktualizujemy program remontu dróg tak żeby mniejsze ulice takie jak Matejki, Poprzeczna, Obrońców Pokoju, Krakusa, Lubraniecka były szybko i sprawnie wyremontowane.
  4. Rozpoczniemy inwestycję budowy nowego torowiska od skrzyżowania ulicy płk. Dąbka z al. Odrodzenia do pętli autobusowej przy al. Odrodzenia, co ułatwi komunikacje tramwajową z centrum miasta.
  5. Wzorem innych miast stworzymy w Elbląskim Parku Technologicznym centrum nauki, gdzie dzieci i młodzież będzie brała udział w prowadzonych doświadczeniach i eksperymentach popularnonaukowych.

Rafał Traks – jestem Radnym Rady Miejskiej, jeżeli ponownie dzięki państwa głosom pozostanę radnym zobowiązuje się, że kontynuować aktywną pracę na rzecz Elbląga. Elbląskie rodziny będą mogły spędzać aktywnie swój czas wolny na kąpielisku miejskim czy na osiedlowych placach zabaw, których rozpoczniemy realizację. Zawalczę o nasze elbląskie marki sportowe. Olimpia Elbląg i Start Elbląg będą walczyć o najwyższe cele. Zobowiązuje się pracować aktywnie ponieważ Elbląg musi wyjść ze stagnacji i marazmu, ponieważ młodzi muszą pozostać w Elblągu.

Renata Kobiela – radca prawny w urzędach miast i gmin. Miłośniczka zwierząt i przyrody. Odważnie broni prawdy i sprawiedliwości. Skuteczna i bezkompromisowa. Szanuje tradycje i wiarę . Od lat pomaga ludziom. Jako radna , podejmie działania w celu przywrócenia świetności Elbląga . Zapewni przejrzystość i uczciwość podejmowanych przez władze miasta decyzji.

Jacek Leon Domeracki – 49 lat, Elblążanin, córka Karolina, wykształcenie średnie techniczne, zawód stolarz. Od lat zawodowo związany z komunikacją miejską. Obecnie motorniczy

w Tramwajach Elbląskich. Pełnomocnik Fundacji Country & Folk. Chciałby polepszyć i usprawnić komunikację w Elblągu.

Nazywam się Mateusz Kołodziejski, mam 23 lata. Od urodzenia mieszkam w Elblągu. Od kilku lat jestem wolontariuszem, organizowałem między innymi projekt Szlachetna Paczka w Elblągu. Byłem także Radnym Młodzieżowej Rady Miasta. Od roku pracuje jako zawodowy kierowca. Dzięki mojemu zaangazowaniu w życie społeczne na bieżąco dowiaduje się o nawet najmniejszych potrzebach mieszkańców naszego pięknego miasta. Jako radny szczególnie Chciałbym zająć się naszą infrastrukturą, rekreacją i szkolnictwem w celu rozwoju miasta.

Jerzy Pędzisz – lat 61 Motto – „ Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” /S. Staszic/ Żonaty. Absolwent kilku uczelni wyższych, ciągle dokształcający się w kierunku pracy z młodzieżą, nauczyciel z pasją i wychowawca młodzieży z bogatym doświadczeniem. Pracuje w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu jako nauczyciel przedmiotów zawodowych. Super belfer – 2017 w plebiscycie Dziennika Elbląskiego i Gazety Olsztyńskiej. Inicjator i aktywny opiekun Sztandaru Szkoły. Przez wiele kadencji jest rzecznikiem praw ucznia. Od ponad 20 lat aktywnie wspiera działalność PCK w Elblągu oraz idee Honorowego Krwiodawstwa. Jest zasłużonym HDK.
Od wielu lat pomaga ludziom, a uchwałą Rady Miejskiej otrzymał Honorowe Wyróżnienie medal Bene Merentibus „Za zasługi dla Elbląga” (2016). Nominowany do ogólnopolskiego konkursu MEN „Nauczyciel – Wolontariusz Roku 2017”.

Marzena Prusiecka – jestem specjalistą zarządzania, finansów, marketingu i public relations. Ukończyłam studia wyższe magisterskie i podyplomowe. Mam wieloletnie doświadczenie w realizacji i nadzorze projektów unijnych, szczególnie w obszarze wykluczenia społecznego. Chciałabym swoje doświadczenie zawodowe wykorzystać w pracy na rzecz Elbląga. W życiu ważne są dla mnie: rodzina, zdrowie, praca, przyjaciele. Jestem obecna w środowiskach katolickich. Lubię słuchać ludzi. Umiem i lubię rozwiązywać trudne sytuacje – to dla mnie wyzwanie.  Moja pasją jest społeczne pomaganie ludziom, którzy tego potrzebują (zwłaszcza takim, którzy czują się bezradni w codziennym życiu).

Halina Maria Sałata – Elblążanką jestem od 1978 roku. Mieszkam na Osiedlu Zawada. Ukończyłam Uniwersytet Gdański,
Wydział Prawa i Administracji oraz Menadżerskie Studium Podyplomowe; specjalizacja Zarządzanie Zakładami Opieki
Zdrowotnej w warunkach rynkowych oraz inne kursy i szkolenia w tym zakresie. Ponadto ukończyłam Studium Finansów.
Posiadam doświadczenie i praktykę z zakresu finansów samorządu i budżetu państwa. Znam problemy i bolączki służby zdrowia,
ponieważ od 1975 do 1998r. pracowałam w Wydziale Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu a w latach 1992-1998 byłam Dyrektorem tego Wydziału.
Podczas poprzedniej kadencji 2014-2018 skutecznie pomagałam mieszkańcom Elbląga.